Archief

The History of Sound

Ingetogen romantisch drama van Oliver Hermanus (Living) met Paul Mescal en Josh O’Connor als twee conservatoriumstudenten die een reis door de wildernis van Maine maken om volksliedjes te verzamelen.

Oliver Hermanus | VS, Verenigd Koninkrijk, 2025 | 128 min | gesproken | Met Paul Mescal, Josh O'Connor, Molly Price
12SGTDA
Video voor "undefined"
The History of Sound

In 1917 leert de jonge, getalenteerde muziekstudent Lionel (Paul Mescal) zijn medestudent David (Josh O’Connor) kennen aan het conservatorium van Boston, waar tussen hen een sterke band ontstaat vanwege hun grote liefde voor volksmuziek. Als Lionel jaren later een brief van David krijgt, leidt dat tot een geïmproviseerde reis door de wildernis van Maine om volksliedjes te verzamelen. Hun onverwachte hereniging, de daaropvolgende liefdesaffaire en de muziek die ze verzamelen en vastleggen, zullen een bepalende invloed hebben op de loop van Lionels leven.

Het geluid kunnen zien. Het klinkt vreemd, maar zo beschrijft Lionels vader de gave van zijn zoon. Dat dit muzikale wonderkind – een arme boerenzoon uit Kentucky – ooit van muziek zijn werk zou kunnen maken, lijkt onwaarschijnlijk. Toch ontvangt hij een beurs om aan het conservatorium in Boston te gaan studeren. Daar ontmoet hij medestudent David. Lionel schuift aan bij de piano en zingt de sterren van de hemel. Zo ontstaat een vriendschap, geboren uit hun gedeelde liefde voor muziek en uiteindelijk voor elkaar.

Hun achtergronden zijn sterk verschillend: David is een rijke wees uit Engeland, Lionel een jongen van het platteland. Wanneer de Eerste Wereldoorlog uitbreekt, wordt David als soldaat naar Europa gestuurd, en hun idylle wordt abrupt onderbroken. Na de oorlog vinden ze elkaar weer terug en beginnen ze aan een gezamenlijk project: het verzamelen van volksmuziek op het platteland van New England. Kamperend in de wildernis ontmoeten ze vertolkers van oude volksliederen. Als pioniers van wat we nu etnomusicologie zouden noemen, leggen ze de liederen vast op wasrollen (een van de eerste methoden op geluid op te nemen en weer af te spelen). Wat zullen ze doen als dit project voorbij is? Ieder heeft daar zo zijn eigen gedachten en dromen over.

Gebaseerd op een kort verhaal van Ben Shattuck maakte de Zuid-Afrikaanse regisseur Hermanus een ingetogen film over verlangen, heimwee en spijt over gemaakte keuzes.

Video voor "undefined"

Hou me op de hoogte van nieuws en updates

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van alle laatste nieuwtjes en filmtips
Lumière Maastricht
Bassin 88, 6211 AK Maastricht
043 - 321 40 80
info@lumiere.nl

Maandag & dinsdag: 18.00 – 21.30 uur
Woensdag: 09.30 – 21.30 uur
Donderdag - zaterdag: 13.00 – 21.30 uur
Zondag: 10.30 – 21.30 uur